úterý 10. září 2013

Karlštejn a květina

Na veletrhu ještě chvíli zůstaneme a podíváme se, jak sběratelé využili možnost vytvořit si k příležitostným razítkům Praha 9 - Karlštejn a květina a Franz Kafka vlastní analogické pohlednice. Začněme tedy u Karlštejna a nejprve se vraťme několik let nazpět do roku 2005, kdy v emisi Tradice známkové tvorby vyšel rytecký přepis známky Jaroslava Švába a rytce Jana Mráčka Karlštejn ze série výplatních známek Hrady a zámky v hodnotě 60 h z roku 1960.


Na tuto známku mne nejprve upozornil Martin Hlavatý a poté i Josef Fronc, proto vzniklo alespoň několik kusů v dokonalé shodě.


Ale vraťme se zpět ke známkám, které k razítku skutečně patří. Jde především o tu s vyobrazeným Karlštejnem z letošní emise Ochrana přírody - Karlštejnsko.


Nezbylo než sehnat pohlednice s Karlštejnem, což vzhledem k popularitě památky není žádný problém.Podstatně složitější to měl ale ten, kdo se rozhodl vytvořit si celou sadu k emisi Karlštejnsko, která obsahuje další tři poštovní známky. Mně se to vzhledem k množství motivů jednotlivých známek zcela nepodařilo, ale věřím, že si někteří sběratelé tu práci dali. Populární "Ameriku" na pohledu nakonec také seženete. A nemusíte si lámat hlavu s tím, jak je daleko. Stačí si pro ní zajet na Karlštejn.


Ke známce s motýly a koniklecem jsem měl pohledy v záloze několik let. Jsou to přesně ty pohledy, které léta leží v krabici a čekají na svojí příležitost. A že jich je...Tady moje úsilí vysbírat všechny varianty ke známkám od mých oblíbených autorů končí a nechávám prostor pro kolegy.
pokračování

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...