čtvrtek 4. října 2018

Maxikarty ke 100. výročí založení Národního zemědělského muzea

U příležitosti 100. výročí založení Národního zemědělského muzea vydala Česká pošta poštovní známku zobrazující budovu Národního zemědělského muzea s lokomobilem v popředí.

ze sbírky Petra Filipa

Počátky Národního zemědělského muzea sahají do roku 1891. Jako samostatná instituce vzniklo Zemědělské muzeum v roce 1918. Budova v Praze na Letné, která je významnou památkou novodobé české architektury – funkcionalismu, byla postavena v letech 1937–1939, společně se sousedním objektem Národního technického muzea, podle projektu architekta Milana Babušky.


ze sbírky Martina Hlavatého

Dalších více než padesát let však sloužila zcela jiným než původním účelům. V současné době je pražská budova Národního zemědělského muzea postupně upravována tak, aby se vrátil její původní styl a bylo umožněno představit nové a moderní expozice. V pražské budově Národního zemědělského muzea, která prošla částečnou rekonstrukcí, si nyní lze prohlédnout expozice Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Laboratoř ticha či Živou zahradu na střeše muzea, kterou korunuje nádherný výhled na Prahu. (zdroj: cpost.cz)
Oběma kolegům děkuji za ukázky.
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...