pátek 3. dubna 2015

Výstava Oldřicha Kulhánka

Letos, 26. února, uplynulo 75 let, kdy se narodil výtvarník Oldřich Kulhánek.

75. výročí zachytil
na maxikartě Tomáš Doležal

U této příležitosti připravilo pražské poštovní muzeum výstavu Známky, bankovky, medaile, která představuje autorovu užitou grafiku. Výstava potrvá až do 14. června. Expozice vznikla ve spolupráci s Českou národní bankou, Českou mincovnou, Státní tiskárnou cenin a Národním muzeem. K výstavě je opět připraven bohatý doprovodný program plný přednášek o výtvarníkově tvorbě poštovních známek, bankovek či pamětních medailí. Nechyběla ani příležitostná přepážka s razítkem s monogramem Oldřicha Kulhánka. Té se zúčastnilo i několik našich sběratelů, kteří vytvořili pěkné maxikarty s nejen letos vydanou poštovní známkou z emise Tradice české známkové tvorby.

další varianta maxikarty od Tomáše Doležala
s přílež. razítkem s monogramem OK
a  podpisem Kulhánkovy dcery
MgA.Kláry Melichové (navrhla př. razítko)

Další varianty maxikaret s příležitostným razítkem mi také poslal Martin Hlavatý. Ten si z Kulhánkovy tvorby poštovních známek vybral emise zachycující naše významné historické osobnosti T. G. Masaryka, J. Amose Komenského, Jana Husa a Jiřího z Poděbrad. 

Výčet maxikaret vytvořených s razítkem s monogramem OK není dosud konečný. Další z nich se mi do uzávěrky příspěvku nepodařilo získat, takže o nich budu krátce publikovat až v některém z dalších příspěvků.
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...