pátek 20. února 2015

Večerníček na maxikartách

Možná už netrpělivě čekáte, jak dopadly maxikarty ke čtyřem středečním známkovým emisím. Nebudu déle napínat a postupně zde zveřejním výběr z maxikaret, které sběratelé v uplynulých dnech vytvořili. A že se jich skutečně urodilo. Nejvíc, jak jinak, bodoval Večerníček, a tak potvrdil, že je nejen skutečným fenoménem napříč generacemi, ale i milou postavičkou, která již 50 let vítá děti na obrazovkách našich televizorů.


Sluší se zde také poděkovat Známkové tvorbě České pošty, že dala vzniknout poštovní známce a také pěknému příležitostnému razítku, což určitě nejenom já oceňuji. Díky tomu vzniklo množství variant večerníčkových maxikaret v různých situacích, v autě, na kole, na koni, rozhazujíc večerníčky, atd... Že je to analogie dokonalá, ilustrují samy pohlednice. 


Ke tvorbě analogických pohlednic se sešlo hned několik skalních filatelistů a bezpočet dalších zájemců, o kterých ani nevíme, ale oni nás sledují ;-).


v Praze v den vydání vytvořil Tomáš Doležal

Za dobu mého pobytu na poště se fronta u filatelistických přepážek i u přepážky na razítko nijak nezmenšovala, ba naopak. Tuto situaci bohužel neustáli oba pracovníci sousedící s přepážkou na razítko a zavolali na filatelisty ochranku a vedoucího, který má naštěstí pro nás filatelisty, alespoň nějaké porozumění. Situace se tedy vysvětlila, přesto zanechala drobnou skvrnu na jinak povedeném dni.


v Praze v den vydání vytvořil Josef Fronc

Nekažme si ale dojem z pěkné emise a podívejme se společně na to, co sběratelé vytvořili.

v Praze v den vydání vytvořil Martin Hlavatý

Zajímavý nápad také dostal Martin Hlavatý, který z uplynulých ročníků vybral známky z emise Dětem a k nim vytvořil pamětní maxikarty. Všechny je vyobrazuji ve fotogalerii níže, protože by se mi jinak článek povážlivě prodloužil. Mnohé z nich vám není potřeba nijak představovat, protože jsme na nich beztak všichni "vyrůstali".PK

1 komentář:

  1. Ve středu jsem v JIndřišské byla a byl to orpavdu masakr :-( Asi zatím můj nejhorší zážitek z pošty.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...