čtvrtek 10. května 2018

80. výročí Baťova kanálu

V letošním roce slaví Baťův kanál 80. výročí od založení (https://80.batacanal.cz/). U příležitosti odemykání plavební sezóny připravil správce vodní cesty, Povodí Moravy, s. p., pro návštěvníky několik zajímavých akcí.

ze sbírky Zbyška Veselého

V rámci 80. výročí byla pokřtěna publikace Baťův kanál – od myšlenky k nápadu. Ve spolupráci s Českou poštou byla připravena 1. vnitrostátní lodní pošta s příležitostnou přepážkou, která kotvila v přístavu. Z přepážky si zájemci mohli odeslat zásilku, která byla opatřena příležitostným poštovním razítkem a razítkem lodní pošty (viz maxikarta níže - vlevo příležitostné razítko, vpravo kašet lodní pošty).


ze sbírky Zbyška Veselého
Kromě toho čekaly na návštěvníky plavby lodí, soutěž o proplutí všemi plavebními komorami Baťova kanálu a další zábavný program.

ze sbírky Martina Hlavatého

Akce se zúčastnil kolega Zbyšek Veselý, který si tak zpříjemnil sváteční květnový den. Na příležitostné přepážce vytvořil několik maxikaret s námětem přístaviště Baťova kanálu, který vyšel na poštovní známce v roce 2012. A protože se fantazii meze nekladou, vytvořil Zbyšek ještě několik maxikaret s loděmi z emise Historické dopravní prostředky.


ze sbírky Zbyška Veselého

ze sbírky Zbyška Veselého
Další maxikarty mi zaslal Martin Hlavatý. Ten pro vytvoření maxikaret sehnal dlouhé pohlednice s námětem přístaviště Baťova kanálu.

ze sbírky Martina Hlavatého

Oběma kolegům díky za pěkné ukázky.
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...