středa 31. srpna 2016

Maxikarty Rio - Lipno

Olympiáda v Brazílii byla očekávána s napětím a s předpokladem vysokých medailových pozicí. Z hlediska obchodníků, pak s jistotou vysokých finančních zisků. Jak se komu co splnilo, nechť posoudí každý sám.
Pro nás, filatelisty, byla zajímavá aktivita lipenského Olympijského parku, který krátce před olympiádou (v červenci 2016), vydal dva archy vlastních známek.Celkem šlo o 50 kusů poštovních známek s náměty ucelené řady olympijských sportů, parku v Lipně, Jihočeského kraje a samotné obce Lipna.Známky pro vydání připravil českobudějovický fotograf a filatelista Milan Binder, z jehož dílny pocházejí i vlastní známky 750 let Českých Budějovic (jak říká klasik: "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý") a vlastní známky ARCO komíny.
Pro filatelisty byla po dobu konání her připravena na informačním centru téměř každý den příležitostná poštovní přepážka s příležitostným razítkem.Umístění přepážky na íčku mělo svá pro i proti. Pozitivem byla možnost zakoupení celé řady pohlednic a místních suvenýrů. 
Nevýhodou byl nával návštěvníků, které poštovní přepážka sice nezajímala, ale přesto před ní tvořili frontu. Jak neslušné a nezodpovědné!! Nicméně, pro nás starší a zkušené, již toto není překážkou. I se svým metrákem dokážeme lehce proplout každou skulinkou, aniž bychom pohoršovali. Na přepážce byli dva pošťáci (skutečně muži), což není vždy k vidění. Oba byli nesmírně ochotní a vstřícní. Díval jsem se na jejich práci při označování ostatních zásilek a musím říct, že pracovali s péčí a s důrazem na kvalitu (rovně usazené razítko, vodorovné nálepky). Pro mě byl pobyt u přepážky pohodovým zážitkem.
Olympijský Park Rio - Lipno byl jen pár kroků od íčka.Po prokousání se frontou s osobní bezpečnostní prohlídkou, jsme se mohli kochat pohledem na různě dovádějící děti a jejich rodiče. Já, jako nesportovec a obdivovatel dámského plážového volejbalu, jsem viděl zajímavé věci a opět musím pochválit organizátory, za nenásilný přístup k návštěvníkům. Ten pocit, že nikoho k ničemu nenutí a přesto návštěvníky přivedou ke sportu, byl pro mne zajímavý a poučný.
Do parku jsme zavítali v den, kdy se vrátila první část olympijské výpravy, která odpoledne navštívila lipenský park. Této akce už jsme se z časových důvodů nemohli zúčastnit, ale jistě byla ohromující. Soudím tak podle počtu přijíždějících vozů, které jsme potkávali cestou domů...
Závěrem mi nezbývá nic jiného, než pochválit organizátory celé akce, regionu Lipensko poděkovat za pěkný zážitek a všem doporučit návštěvu Lipna při další možné příležitosti.


Martin Hlavatý

1 komentář:

  1. What I miss is a maximum card with (beach)volleyball.
    Volleyphil from Holland

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...