úterý 31. května 2016

Vlakem na Slovensko...

... se nedávno vydal Zbyšek, aby vytvořil maxikarty k mašinkám, které loni vydala Slovenská pošta v emisi Technické památky. Zbyšek byl tak laskavý a krátce napsal o výletu na Slovensko.
Tak jsem se letos v dubnu vypravil vláčkem do Bratislavy na poslední chvíli ulovit razítka ke dvěma nádherným parním lokomotivám.  K rozhodnutí vyrazit na Slovensko mě přiměl fakt, že jsem potřeboval stihnout příležitostné razítko, které se po roce ukládá do depozitu tamního Poštovního muzea, ale také, abych po změnách v osobním životě přišel na jiné myšlenky...Protože jsou lokomotivy moje oblíbené téma a pohlednic je na trhu také dost, rozhodl jsem se, že si vytvořím pár maxikaret s příležitostnými razítky k uvedení obou poštovních známek. Sami posuďte, zda se dílo zdařilo.


Na první maxikartě je lokomotiva s názvem "Ušatá", řada 464.0. Vyráběla se v letech 1933-1939 a z provozu byla vyřazena v roce 1981. V současnosti jsou v provozu jako muzejní exponáty dvě lokomotivy, a to v Prievidzi (464.001) a v Hradci Králové (464.008).Druhou parní lokomotivou, vydanou na slovenských známkách, je "Albatros", řada 498.0. Vyráběla se v letech 1946-1947. Z provozu byla vyřazena v roce 1976. Jako provozní muzejní exponát je udržována 498.022/ 935.015 v Praze Libni.K oběma známkám také vyšly oficiální maxikarty, vydané slovenským Pofisem. Více info najdete na odkazu zde.oficiální maxikarty, které vydala Slovenská pošta,
razítko FDC, den vydání

Železnice je okouzlující téma, které uchvacuje snad každého napříč generacemi, jen je škoda, že se na našich poštovních známkách neobjevuje častěji ;-). Mnozí by byli jistě potěšeni, protože dráha má prostě své kouzlo, nemyslíte?
Zbyšek Veselý

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...