středa 23. září 2015

Tramvaj T3 a parník Primátor Dittrich na soukromých maxikartách

Dnešní známková emise historických dopravních prostředků představuje historickou tramvaj Tatra T3, vyráběnou od začátku šedesátých let do druhé poloviny devadesátých let 20. století v závodě Tatra Smíchov.


Díky nadčasovému designu a kvalitní konstrukci se tento vůz stal synonymem slova tramvaj. T3 je totiž rekordman v počtu vyrobených kusů jednoho modelu tramvaje (přes 14 000 vyrobených vozů). I v současnosti je (zřejmě) nejrozšířenějším vozem na světě. Na svoji dobu patřila k nejmodernějším vozidlům, kde byly použity nové materiály (např. plasty a sklolaminát).
Druhou známkou emise je kolesový parník Primátor Dittrich  (od roku 1937 nesl jméno Vyšehrad, od roku 1942 Chrudim a od roku 1945 opět Vyšehrad) Pražské paroplavební společnosti (PPS). Na Vltavu byl poprvé spuštěn v roce 1891. Jméno získal podle bývalého pražského primátora a předsedy PPS Františka Dittricha.


Obě maxikarty vytvořil z dobových pohlednic Martin Hlavatý. Na maxikarty použil denní razítko pošty Praha 1, v den vydání známek.
PK
zdroj: wikipedia.org

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...