čtvrtek 27. srpna 2015

Oslavy 150. paroplavební sezóny na maxikartách

Několik dalších pěkných maxikaret mi přišlo na ukázku od Zbyška Veselého. Zbyšek využil příležitosti změny v příležitostném razítku k parníkům a vytvořil další varianty s razítkem k oslavám 150. paroplavební sezóny. Zbyšku díky za text i ukázky.
K tvorbě CM byl použit již tradiční pohled, vydávaný Českou poštou, s.p. - Postfila, vyobrazujicí kolesový parník František Josef I. a několik pohlednic Pražské paroplavební společnosti, vydaných u příležitosti výstavy „Umění paroplavby po řece Vltavě 1865 – 2015“, za které ještě jednou moc děkuji výkonnému řediteli PPS panu PhDr. Štěpánu Rusňákovi.


Z důvodu nesplavnosti Vltavy došlo ke změně v příležitostném razítku. Na místo připlutí parníku Krippen se opakoval motiv z května ze zahájení 150. paroplavební sezóny, což umožnilo vytvoření dalších krásných CM na pohlednicích PPS k oslavám 150. paroplavební sezóny.Oběma černobílým fotopohlednicím (výše) nic neubírá na kráse a jisté atraktivitě. Pohlednice vydávaná Českou poštou posloužila k vytvoření variant s již třemi příležitostnými razítky s tematikou pražské paroplavby.
Závěrem přeji PPS  mnoho dalších let na Vltavě a spousty spokojených cestujících na parnících.
Zbyšek Veselý

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...