pátek 24. dubna 2015

CM Chomutov poprvé na známce

Ve středu 15. dubna vyšla známková emise k nadcházející mezinárodní filatelistické výstavě, která se počátkem května uskuteční v Chomutově. Námětem známky jsou dva kostely - velký jezuitský kostel sv. Ignáce od Carla Luraga a menší, původní starší kostel, nynější budova městské galerie Špejchar. 


Následující den po emisi bylo v poštovně Zelený koníček v Chomutově používáno příležitostné razítko s názvem "Poprvé na známce Chomutov 50" s vyobrazeným kostelem sv. Ignáce, na něj přiléhající budovou galerie Špejchar a archaicky ztvárněnou literou C, značící počáteční písmeno města Chomutov.

ze sbírky Zbyška Veselého

Tuto příležitost trojité analogie si nemohli nechat ujít ani maximafilatelisté, i když sehnat pohlednici se stejným námětem bylo tentokrát trochu obtížnější, než by se zdálo. Nakonec se ale podařilo sehnat alespoň pár historických pohlednic a jednu současnou a mohlo se vyrazit za razítkem.

ze sbírky Zbyška Veselého

Do Chomutova se vydal Martin Hlavatý. Přes počáteční obtíže nakonec zajistil solidní razítka na maxikarty i pro mne i pro Zbyška. Díky Martine!

častým námětem pohlednic z Chomutova
je dominantní stavba městské památkové zóny - městská věž
ze sbírky Martina Hlavatého

Podaří-li se sehnat další pohlednice s kostelem sv. Ignáce, budou moci vzniknout i maxikarty k nadcházející VI. Mezinárodní filatelistické výstavě, která proběhne ve dnech 6. - 10.5.2015. v Chomutově. Po tuto dobu bude v používání příležitostné razítko s textem "VI. MEZINÁRODNÍ FILATELISTICKÁ VÝSTAVA CHOMUTOV 2015 EUREGIO EGRENSIS" a vyobrazenou českou a německou vlajkou.
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...