středa 10. září 2014

Letošní veletržní maxikarty

Letos měli návštěvníci opět možnost zakoupit na veletrhu pohlednice ke známkám Česká auta II. Dostupné byly i pohlednice s auty, které byly vydány v uplynulých letech. Nás ale zajímala aktuální emise, zobrazující automobily Škoda Popular Monte Carlo z roku 1938 a Škoda Superb 3000 z roku 1941.


Pro tvorbu pohlednic vydavatel i tentokrát čerpal ze špičkových výtvarných návrhů poštovních známek od Václava Zapadlíka. Nepřehlédnutelným plusem vydaných pohlednic je ponechání dostatečného prostoru pro umístění razítka.


Setkal jsem se ale i s obavami některých sběratelů, co se dostupnosti pohlednic týkalo. Nevím, jak tomu nakonec bylo v letošním roce, ale v tom minulém byly pohlednice již první den vyprodané. Zaznamenal jsem také nový lamino povrch pohlednic, který dělal nejednomu nezkušenému sběrateli potíže. Razítka se ztrácela, mazala se.
Další dvě pohlednice vydané ke Sběrateli byly k setkání příznivců Postcrossingu (více na odkazu http://expo-net.blogspot.cz/2014/09/postcrossing-na-navsteve-v-praze.html) a k seriálu Profesionálové CI5. Na vydání pohlednice zareagoval Martin Hlavatý a vytvořil suvenýr z veletrhu s příležitostným razítkem Profesionálové CI5 Bodie 1946-2013.

PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...