úterý 17. prosince 2013

Za Ježíškem na Boží Dar

... jsem se letos vydal, abych mu předal vánoční přání svá i svých blízkých. Cestu mi tentokrát nepřekazil ani orkán Xaver, který se ten den hnal přes celou Českou republiku a ničil vše, co mu přišlo do cesty. Zřejmě také proto, že Ježíšek předem věděl o mém příjezdu, dohlédl na to, aby moje cesta za ním i tentokrát proběhla hladce. Díky, Ježíšku!


Každoročně od 1. prosince až do Vánoc úřaduje na Božím Daru Ježíškova pošta. Tisíce dopisů s přáními malých i velkých sem míří, aby je zdejší poštmistři opatřili krásným příležitostným poštovním razítkem.


Ani letos tomu není jinak. Denně zde pilně pracují všichni proto, aby do Vánoc vyřídili přání všech, kteří si o ně napsali. Mimochodem, už jste zde někdy byli? Že ne. Tak se pojďme společně na Ježíškovu poštu, sídlící na Božím Daru, podívat.
Nejvýše položené městečko v České republice (1028 mnm) leží v Karlovarském kraji, v sedle mezi nejvyšší horou Krušných hor-Klínovcem a Božídarským Špičákem.


Podle počtu obyvatel je Boží Dar třetím nejmenším městem v Česku.


Ježíšek opět kouzlí. Na této fotce prve nesněžilo. Vážně nevím, jak je možné, že sněží. Hlavně, aby zde na jaře nezačaly obrážet kytky.


Od roku 1994 funguje na Božím Daru před Vánoci Ježíškova pošta. Tu najdete v budově místního městského úřadu, kde také sídlí infocentrum, které poštu provozuje.


Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý návštěvník vložit během celého roku svá přání. V prosinci se schránka otevře a přání se rozešlou všem adresátům.


Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se na Boží Dar osobně nedostanou. Až do Vánoc mohou svá přání zaslat na Ježíškovu poštu na Božím Daru. Adresa Ježíškovy pošty je: Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar. Obálku s přáním nezapomeňte opatřit platnou poštovní známkou (13 Kč nebo písmeno A pro tuzemské zásilky do 50 g). Šikovní pomocníci Ježíška vaše přání opatří krásným razítkem. Letos se můžete těšit na razítko s Ježíškem s kalichem a hostií.
Jak se moje návštěva vydařila, již někteří z Vás vědí. Motiv razítka, ale i šťastná náhoda vdechly život i několika pěkným maxikartám s motivem vánočního stromečku, který u nás patří neodmyslitelně k symbolu Vánoc. 
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...