středa 18. září 2013

Výstava Historických motocyklů a poštovních známek v Brně

Tak jsem se v pátek třináctého vydal do Brna na výstavu Historických motocyklů a poštovních známek pořádanou Klubem filatelistů Alfonse Muchy v Brně ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, s Veteran Automotoklubem Brno a BSV St. Pölten, na zámečku Brno – Řečkovice. 

maxikarta se známkou z emise Historické dopravní prostředky
s příležitostným poštovním razítkem k výstavě v den vernisáže
a na pohlednici vydané Českou poštou, s.p. 

Výstava to byla krásná a za sebe mohu říct, že se organizátorům moc povedla. Potěšila jak milovníky starých motocyklů, tak i nás filatelisty. Od tří hodin odpoledne v prostorách zámečku (t.č. radnice městské části Brno Řečkovice) začala „úřadovat“ příležitostná filatelistická přepážka s prvním on-line datovým připojením, a proto mohly vzniknout nádherné dopisy s Apostem přímo na přepážce, které zpestří běžný doručovací provoz České pošty, s.p. 

příležitostný ON-LINE APOST, R-nálepka a razítko na celistvosti odeslané
z příležitostné přepážky v den vernisáže výstavy

K výstavce byl vydán pamětní list v nákladu 300 kusů, o který se svedl doslova boj. Zadavatelem byla Česká pošta, s.p. – region jižní Morava a limit na osobu byly 2 kusy, což je sice pochopitelné, při tak nízkém nákladu, avšak čekal jsem o malinko vyšší číslo, neboť jsem byl zavalen žádostmi kolegů, kteří se pro vzdálenost a pracovní povinnosti nemohli akce zúčastnit.


Mimo jiné zde byly k dostání obálky s přítisky (v obrazové části byly vyvedeny motorky a známky s motorkami), dále klub filatelistů zajistil dvě kašetová razítka, a tak mohly vzniknout maxikarty i našeho dobře známého turisty.


Za podpory statutárního města Brna vyšla publikace Krása motocyklů, kde jsou vyobrazeny exponáty nejen vystavených motorek, ale také  známek s námětem motorek, vydaných po celém světě s podrobným popisem. Mnozí z nás využili tuto příležitost a publikaci obohatili o razítka, která jsou po celou dobu konání výstavy k dispozici.

publikace Krása motocyklů

V 17:00 začala vernisáž výstavy a davy návštěvníků zaplnily celé nádvoříčko. Po slovech zástupců z obce filatelistické, úřednické (statutární), organizátorů a po umělecké vložce si všichni zúčastnění prohlédli výstavu, kde obdivovali nádherné veterány z doby starší i mladší a filatelistické exponáty tématicky věnované převážně motocyklům.
Akce potrvá do neděle 22.9.2013, tak neváhejte a jeďte navštívit zámeček v Brně Řečkovicích, určitě to stojí za to!

Odkaz na fotografie z dané akce : http://www.filabrno.net/kfam.htm
Zbyšek Veselý

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...