středa 25. září 2013

Fotbalista Josef Bican - 100 let legendy

Ve středu 25. září 2013 uplynulo sto let od narození legendy českého fotbalu Josefa Bicana. U této příležitosti byla 18. září vydaná příležitostná poštovní známka podle fotografické předlohy SK Slavie Praha z archivu Ivana Bicana.


Dnes, 25. září, se na poště Praha 1 v Jindřišské používá příležitostný štoček ve strojovém razítku s tématem ke 100. výročí Josefa Bicana.

carte maximum ze sbírky Martina Hlavatého

Král střelců. Člen Klubu ligových kanonýrů. Několikanásobný vítěz ligy. Nejlepší kanonýr světa. Vítěz Středoevropského poháru. Fotbalový velikán, který předběhl dobu, ve které se narodil. Výjimečný člověk, který musel za svoji jedinečnost draze zaplatit, neboť byl pronásledován komunistickým režimem pro svůj talent, genialitu, um, osobní statečnost a rovněž vlastenectví. Kanonýr, jehož sotva kdy někdo překoná... „Pepa byl hráčem, který měl všech pět P: vybroušenou techniku levou i pravou nohou, vynikající hru hlavou, přehled na hřišti, dokonalou přihrávku, periferní vidění, ale to hlavní – byl to nevídaný střelec branek, takže mnohonásobný titul „Král střelců“ patří do kategorie snů našich střelců a archivářů,“ vzpomíná jeho někdejší spoluhráč a kamarád ze Slavie Jan Andrejkovič.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...