pondělí 10. června 2013

Pražské primátorky - kvůli povodni odvoláno

Deštivé počasí uplynulých dní, které v Čechách způsobilo rozsáhlé povodně, zabránilo také v konání jubilejních 100. Primátorek ČSOB pojišťovny v plánovaném termínu 8. - 9. června 2013. Vzhledem ke škodám, které povodně v loděnicích způsobily a negativnímu výhledu hydrologů ke stavu vody ve Vltavě, se závod uskuteční 20. - 22. září 2013. A hodiny již odpočítávají do nového startu. Přesto se pro filatelisty uplynulý víkend primátorky konaly. Nikoliv na Vltavě, ale na poště, tedy na dvou poštách. K jubilejním primátorkám byla ve středu 5. června vydaná Vlastní poštovní známka v samolepicí archové úpravě po 25 kusech o nominální hodnotě A (10 Kč). Zároveň byla na víkend, kdy se měly primátorky uskutečnit, plánovaná dvě strojová razítka. Obě razítka byla nakonec nasazena na poštovních přepážkách. V sobotu 8. června se oráželo na poště Praha 6 strojovým razítkem se štočkem od Ivana Vápenky se zjednodušenou osmiveslicí a textem 100 regata osmiveslic "O štít pražského primátora" 2013.

carte maximum
známka Pofis VZ 0099 - Primátorky
strojové poštovní razítko 100 regata osmiveslic...
Praha 6, 8.6.2013

V neděli 9. června se na Hlavní poště Praha 1 používalo strojové razítko se štočkem od Olympsportu s osmiveslicí a veslaři v půlkruhu a textem 100. ročník 8. - 9. června 2013 Pražské primátorské osmiveslice. 

carte maximum
známka Pofis VZ 0099 - Primátorky
strojové poštovní razítko 100. ročník Pražské primátorské osmiveslice
Praha 1, 9.6.2013

Vzhledem ke skutečnosti, že se závod v původním termínu nakonec nekonal, byly všechny zásilky doplněny otiskem gumového razítka s textem v červené barvě KVŮLI POVODNI ODVOLÁNO (u maxikaret je na adresní straně pohlednice). A ještě jedna zajímavost na závěr. Přestože se jedná v pořadí o 99! vydanou Vlastní známku, dosud jsem se nesetkal s žádnou maxikartou s nějakou z 98 předešlých Vlastních známek. I tak jsem rád za naplněnou příležitost, dostupnost a velmi pěkná razítka.
PK
zajímavé odkazy: 100. Primátorky
wikipedia - Pražské primátorky

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...