pondělí 11. března 2013

První letošní oficiální maxikarty - parník Péčko a vrtulník Aero HC 2

Pojďme si nyní stručně představit první letošní oficiální maxikarty, které vydává Česká pošta, s.p. - odbor Postfila. Do loňského roku zpravidla vycházel soubor čtyř maxikaret  na téma Ochrana přírody nebo fauna a flora. Naposledy byly oficiální maxikarty vydány k emisi Orchideje, která tak na rok přetnula emisi Ochrana přírody. Letos se tato emise vrací zpět do emisního plánu, tentokrát z oblasti Karlštejnska-Českého krasu.


Své premiéry na maxikartách se letos také dočkají čtyři historické dopravní prostředky: vlečný remorkér - parník Péčko, vrtulník Aero HC 2 Heli Baby, motocykl Čechie 33 Böhmerland a železniční osobní drezína Tatra 15/30.

carte maximum
známka Pofis 756 - vlečný remorkér parník Péčko
denní razítko, Praha 1, 6.3.2013

První dvě z nich byly vydány dne 6. března 2013 spolu s vydáním poštovních známek. Obě dvě maxikarty jsou znehodnoceny denním razítkem pošty Praha 1 v den vydání. Autorem výtvarného návrhu poštovních známek i pohlednice je akademický malíř a grafik Pavel Sivko. Tradičně je na vybraných filatelistických přepážkách možnost zakoupit i čisté pohlednice, například pro varianty s poštovními razítky.

carte maximum
známka Pofis 757 - vrtulník Aero HC 2 Heli Baby
denní razítko, Praha 1, 6.3.2013
PK

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...