pátek 9. března 2012

8TH FIP MAXIMAPHILY WORLD COMPETITION FOR THE BEST MAXIMUM CARD CREATED IN 2010-výsledek

Dnes ráno mne potěšila příjemná zpráva od vedoucího naší sekce, pana Josefa Fronce, o výsledku soutěže o nejlepší "MAXIMUM CARD roku 2010" . S naší analogickou pohlednicí, zachycující pohled na Karlův most a Hradčany od Novotného lávky, jsme získali pěkné druhé místo. V tak krátkém období existence naší sekce (letošní pětileté výročí doufám oslavíme v Doksech) je to velký úspěch, protože, jak jsem již psal, konkurence byla veliká a navíc, porazili jsme většinu zemí, kde se maximafílii věnují řadu let. Informace k výsledkům zobrazuji na závěr v originálním znění. O čem hovoří Vám napíši pouze stručně a v bodech.

  • v pořadí osmá světová soutěž o nej analogickou pohlednici roku 2010 byla poprvé zveřejněna na webu MAXIMAPHILY.INFO a pro možnost odvolení otevřena všem oficiálním delegátům (poprvé proběhla volba elektronicky)
  • všichni měli stejné šance - pro všechny nominované země došlo ke zlepšení volebních podmínek soutěže, které přinesly více objektivních výsledků
  • zásadní změnou v pravidlech je zákaz volby analogické pohlednice vlastní země (v minulosti byla praxe volby taková, že byla možnost volby CM vlastní země a volili pouze zástupci těch zemí, kteří se osobně zúčastnili v rámci setkání při světových výstavách)
  • soutěže se zúčastnilo 59 zemí světa ( o šest více než v předchozích letech)
  • 45 oficiálních delegátů, zastupujících 45 FIP zemí z 59 zúčastněných, dalo hlas 50 z nich
  • bodové hodnocení probíhalo dle vzorce: 1. místo=9 bodů, 2. místo=6 bodů, 3. místo=3 body


Výsledky:
1. cena-Portugalsko 
(105 bodů - 8 x 1.místo, 5 x 2.místo, 1 x 3.místo)

Furnicular tram "ELEVADOR DA GLORIA", Lisboa
tvůrce: Rui Dias


2. cena-Česká republika
(48 bodů - 3 x 1.místo, 3 x 2.místo, 1 x 3.místo)

Prague castle & Charles bridge, Prague
tvůrce: Pavel Kancnýř


2. cena-San Marino 
(48 bodů - 3 x 1.místo, 3 x 2.místo, 1 x 3.místo)

Italian cyclists "F.Coppi-G.Bartali", San Marino
tvůrce: A.I.M. ( Italian Maximaphily Association)


3. cena-Lucembursko (45 bodů)

Rose "YVAN MISSION", Luxembourg
tvůrce: Commision de Maximaphilie FSPL


Jak se umístily další země, viz níže v informacích. Na posledních řádcích se dočteme, že máme zvolit nej analogickou pohlednici roku 2011. Výsledek již vím, zveřejním ho v některém z příštích příspěvků.

  

  

A co dodat na závěr? Sluší se poděkovat všem, a to nejen za pěkné téma na známce, které jistě zapůsobilo, Vám, členům-sběratelům analogických pohlednic, kteří jste svojí aktivní účastí pomohli bojovat za naši věc a v neposlední řadě také za usilovnou práci vedoucího sekce Josefa Fronce (jistě nemusím jmenovat vše, co pro Maximafílii v ČR dělá, protože by se nám příspěvek pěkně protáhl). Tak Vám alespoň někdy příště napíši, jak mne kdysi svými články nadchnul a de facto tak nevědomky přivedl k tomuto krásnému oboru.
PK    

1 komentář:

  1. Hello Pavel!My name is Rui Carvalho Dias from Portugal. I also have a maximaphily blog at http://www.omundoapaixonantedamaximafilia.blogspot.com. I had made the portuguese maxicard of Gloria's elevator! My email is ruicarvalhodias@hotmail.com. Can we trade some maxicards?Best Regards Rui Dias

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...