sobota 11. února 2012

Josef Liesler na známce, ale i na pohlednici

Dne 20.ledna 2012 byla v emisi Tradice české známkové tvorby vydána známka, která vzpomíná na našeho významného tvůrce poštovních známek, pana Josefa Lieslera. Známka zobrazuje jeho portrét a nepřijatý návrh známky Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 1986.
Ve stejném dni byl Poštovním muzeem vydán soubor foto pohlednic z dílny Tomáše Vosolsobě, který obsahuje pohlednici zachycující Josefa Lieslera v ateliéru. Více zde.
Sběratelům se tak v jednom dni naskytla možnost vytvořit pěknou analogii v kombinaci s denním razítkem "Známková tvorba" pošty Praha 1. 


autor analogické pohlednice: Josef Fronc, zdroj: aukro.cz


Další příležitost k vytvoření analogické pohlednice se nabízí třeba v Pětipsech poblíž rodiště umělce nebo na výstavě “Pošta očima Tomáše Vosolsobě – fotografie 1975 – 1979“, která se bude konat v Poštovním muzeu ve dnech 25. 4. 2012 – 17. 6. 2012. Poštovní příležitostná přepážka bude otevřena dne 28. 4. 2012 od 9 do 15 hod a bude používat příležitostné poštovní razítko "Poštovní muzeum, Tomáš Vosolsobě, výstava, Praha 1".
PK

zdroj: http://www.infofila.cz/
Poštovní muzeum http://www.postovnimuzeum.cz/
Česká pošta, s.p. http://www.ceskaposta.cz/cz/filatelie/

1 komentář:

  1. Pre mňa nová webstránka sa mi páči, je zaujímava. hoci je trocha menej préhľadná. Mal by som záujem o niektoré CM s osobnosťam na znákach ČR, len neviem, kto má z tej sféry zvyšne CM a chce predať prebytky, resp. ako by som mohol kúpiť niektoré CM?
    Želám úspech stranke.

    S pozdravom Alexander Zozuľák

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...